Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

Artykuł Miesiąca

Maski ochronne – kiedy o je nosić? Okres jesienno-zimowy obecne etap, w jakim stanowimy wyjątkowo narażeni na choroby górnych dróg oddechowych. W obecnym terminie dodatkowe zagrożenie dla swego zdrowia stanowi smog, z jakim zmaga się wiele naszych miast. Drinkiem z najskuteczniejszych sposobów, by zmniejszyć ryzyko zetknięcia z wirusami lub złymi substancjami wprowadzonymi w powietrzu, jest mienie maseczek ochronnych.

Czym jest smog?

Smog to zjawisko atmosferyczne polegające na współwystępowaniu zjawisk naturalnych (zazwyczaj mgły i bezwietrznej pogody) oraz zanieczyszczeń powietrza (będących efektem szkodliwej działalności człowieka). Dlatego te jego nazwa, powstała przez złączenie dwóch angielskich słów – „smoke” (dym) oraz „fog” (mgła). Smog ma dużo niekorzystny wpływ na polskie zdrowie, przyczynia się do bycia wielu chorób, przede wszystkim schorzeń układu oddechowego, krążenia i nerwowego.
Jak troszczyć się przed smogiem?

Najodpowiedniejszym sposobem, by ustrzec się przed smogiem jest niekończenie z domu. W sukcesie części z nas istnieje obecne wprawdzie po prostu nie możliwe. W dni, w jakich poziom smogu wzrasta potrzebna będzie maseczka antysmogowa. Maski zrobione są w taki rób, by filtrować powietrze, a zarazem usuwać nadmiar wilgoci. Dzięki temu mina sprawdzi się także w trakcie spokojnych spacerów, jak również ćwiczenia sportu.
Jakie wirusy zagrażają nam jesienią i zimą?

Jesienią i zimą nasza odporność znacznie spada, a w powietrzu powiększają się liczne wirusy. To rzeczywiście ponieważ w niniejszym etapie najczęściej zapadamy na grypę, przeziębienie, a oraz inne infekcje górnego układu oddechowego. Choroby te przesuwają się drogą kropelkową, a znacznie łatwo możemy zarazić się nimi w książki, autobusie, kinie, a choćby w trakcie zakupów w sklepie. W dzisiejszych miesiącach usłyszeliśmy i o groźnym koronawirusie z Wuhan, którego liczba ofiar stale jest.
Jak troszczyć się przed wirusami?

Środków na pomoc przed wirusami istnieje kilka. Najistotniejsze jest chronienie higieny osobistej – przede wszystkim znane i dokładne mycie rąk. Jeśli drink z domowników jest zły ważne istnieje same regularne oczekiwanie i sprzątanie mieszkania. Warto także stosować maseczki ochronne. W sukcesie zwykłych wirusów najczęściej wykorzystujemy z maseczek chirurgicznych, jakie mogą stanowić zdolne pod warunkiem, że często je niszczymy. W szczególnym przypadku stoją się jedynie siedliskiem dla wirusów i bakterii, które jeszcze wdychamy. Lepszą wartę oraz w współczesnym faktu da nam maseczka antysmogowa, gdyż oprócz właściwości antysmogowych, robi ona antyalergicznie i antywirusowo.

żródło Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments