Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Kurtka softshell, idealna kurtka w głowy

Warto przeczytać

Kurtka softshell, idealna kurtka w głowy – Softshell to gatunek tkaniny, który wykazał się kamieniem milowym w rozwoju nowoczesnej odzieży outdoorowej. Gdyby jesteście entuzjastami górskich wędrówek, to męska czy damska kurtka softshellowa powinna koniecznie trafić do waszych szaf.

Softshell ma najodpowiedniejsze zalety hardshsella w skórze oddychającego polaru i kontroli przed wiatrem. Z przodu kurtki tego gatunku nie posiadały warstwy membrany, nie chroniły to przed deszczem, jednak jeszcze większe oczekiwania mężczyzn oraz rozwój technologii przyczyniły się także do powstania softshelli z membranami. Ważna je teraz bez najmniejszego problemu zakupić w biznesach turystycznych.
W głowy z softshellem

Największą mocą pomiędzy kurtkami typu hardshell i softshell jest faktura zewnętrzna, która w grup „hard” jest stale spokojna i błyszcząca, oraz w grup „soft” znacznie dużo zbliżona do bluzy o bardzo ciasnym splocie. Ta mała różnica sprawia, że kurtka softshellowa oddaje się świetnym wyjściem dla wszystkich, którzy podróżują w administracji i szukają odzieży turystycznej.

Tak naprawdę hardshell winien stanowić użytkowany przez nas jedynie, gdy pogoda jest niezmiernie niesprzyjająca, wyjątkowa mroźna, deszczowa i przez to wspinaczka może wykazać się prawdziwym wyzwaniem dla swego systemu. W jakimkolwiek kolejnym przykładzie możemy spokojnie zdecydować się na kurtkę softshellową, która skutecznie ochroni nas przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i naprawdę wykona to znacznie dużo niż standardowy polar.
W czym softshell jest czystszy?

Kurtki softshellowe w zestawieniu do własnych kurtek trekkingowych są bardziej trwałe na wiatr i wodę i znacznie łatwiej oddychają. Są bezpieczne, nie blokują ruchów ciała, stąd te bogata w nich z powodzenie uprawiać ruchy na zdrowym powietrzu, w niniejszym wspinać się na górskie szczyty. Nie bez sensu kurtki softshellowe określane są bardzo często przez zawodowych sportowców różnych dyscyplin.

Co ważne softshelle są i mniejsze od tradycyjnych kurtek izolacyjnych, szybko można je spisać i schować do plecaka, gdy pogoda na górskim szlaku zrobi się wystarczająco ciepła. Kurtki softshellowe zazwyczaj są odporne na przenikanie wody. Możemy spokojnie doświadczeń w nich 20-30 minut na koniec mocnym deszczu, zanim poczujemy, że zaczyna nam być mokro.
Cechy kurtki softshellowej

Niektóre kurtki softshellowe mają polarową podszewkę, która gwarantuje dodatkowe ciepło. Stanowią one idealne, jeżeli planujecie być coś prostego do trzymania na co dzień. Jeśli szukacie zaś softshellu do bardziej intensywnych projektów także nie potrzebujecie, by była ona aż tak ciepła, to wówczas model bez podszewki pokaże się z pewnością bardziej korzystny.

Kurtki typu softshell są na ogół szybkie i winnym stanowić noszone dość ciasno dopasowane. Elastyczny materiał oznacza, że wciąż będzie potrafili wykonywać wszystkie ruchy, ale ciaśniejsze dopasowanie działa w zatrzymywaniu ciepła. Oprócz właściwości technicznych krótszy styl i wzór sprawiają, iż są one częstym wyborem jako kurtki codziennego użytku.

Nie całe kurtki typu softshell są urządzone w kaptur. Jeśli jedynym zadaniem twojej kurtki softshell ma być spełnianie funkcji warstwy środkowej pod wodoodporną kurtką, to kurtka softshell bez kaptura może wykazać się doskonalszym rozwiązaniem. Jeśli jednak chcecie nosić kurtkę softshellową jako warstwę zewnętrzną podczas lekkich deszczy, to kaptur pokaże się z pewnością przydatną funkcją. Większość kurtek softshellowych ma i mnóstwo kieszeni. Kieszenie przydają się do mienia małych problemów, takich jak: mapy, rękawice, pieniądze a własne niezbędne rzeczy. Nie wymagamy w niniejszym faktu używać dużego plecaka.

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments