Jak zachować się w przypadku kradzieży portfela? Porady krok po kroku

Jak wziąć się w wypadku kradzieży portfela? Porady krok po kroku

Aktulności

Jak zatrzymać się w przypadku kradzieży portfela? Porady krok po kroku – W komunikacji miejskiej, na koncercie czy zatłoczonej ulicy – kradzież torebki czy portfela może przydarzyć się w wielu codziennych sytuacjach każdemu. Utraconej gotówki w wielu przypadkach teraz nie odzyskasz, ale możesz sprawić wiele, aby uniknąć innych nieprzyjemności. Dowiedz się, jak postąpić krok po kroku.

 

Z nadruku dowiesz się:

jak ustrzec się przed kradzieżą pieniędzy z umowy po utracie portfela,
które dokumenty trzeba unieważnić po kradzieży,
czy sprawę kradzieży portfela warto zgłosić na policję.

Kradzież portfela z listami to zazwyczaj ogromny stres. W ostatniej spraw wskazane jest wypracowanie nowych materiałów i kart, co zbiera się z kosztami. Ale skutki kradzieży mogą żyć też bardziej poważne. By uniknąć wyczyszczenia konta czy kradzieży tożsamości, musisz pracować szybko. Znaczymy w skrócie, co możesz to zrobić, aby uniknąć niepotrzebnej paniki w ryzykownej sytuacji.
1. Zastrzeżenie karty płatniczej

Kradzież karty bankomatowej, która przeszła w portfelu, to jakaś spośród najbardziej złożonych kwestii – jednak tylko jeśli nie zareagujesz odpowiednio szybko. Samym z najcięższych i najmniej czasochłonnych zabezpieczeń jest przeprowadzenie telefonu do Organizmu Zastrzegania Kart Zastrzegam.pl. Zadzwoń na bezpłatny numer 828 828 828 – zlecisz wówczas zastrzeżenie strony do banku. Zostaniesz poproszony o danie firmy swojego banku, a wtedy niezwłocznie przekierowany na jego infolinię. Znaczy to, iż nie musisz pamiętać żadnego innego numeru ani posiadać w konkretnym okresie dostępu do internetu. Zastrzeżenie strony w ten metoda zainteresuje Ci dopiero kilka minut i da gwarancję, że sprawca nie będzie mógł użyć z Twoich pieniędzy – zarówno podczas płatności w składzie, kiedy a w sytuacji transakcji internetowych.
2. Kradzież portfela i bezpieczeństwo dokumentów

Krok pierwszy za Tobą – po zastrzeżeniu kradzież pieniędzy z umowy nie istnieje teraz możliwa. W innej kolejności zajmij się bezpieczeństwem Twojej tożsamości!

W dobie powszechnego dostępu do dużych pożyczek (tzw. chwilówek) można łatwo uzyskać szybką gotówkę. Do tego dopiero m.in. złodzieje wykorzystują skradzione dokumenty. Zdarza się, że właściciel dokumentów dowiaduje się o tym wówczas wtedy, gdy otrzyma zaproszenie do zapłaty zadłużenia.

By uniknąć takiej form, kradzież portfela z dokumentami zgłoś jak łatwo w urzędzie gminy albo na policji. Możesz to wykonać jeszcze poprzez internet, jak wcześniej aktywowałeś odpowiednią usługę systemu Dokumenty Zastrzeżone, prowadzonego przez Związek Banków Polskich (sprawisz zatem na ścianie www.bik.pl). Dzięki obecnemu w kilka minut informacja przybędzie do każdych banków w Polsce, poczty oraz operatorów telefonii komórkowej. Nikt nie będzie mógł pomóc się Twoim dowodem osobistym, a Twoja tożsamość pozostanie bezpieczna.

Jeżeli w skradzionym portfelu był również prawo drogi i materiały auta, niezbędna będzie wizyta w Sektorze Komunikacji. Złożysz w nim oświadczenie o zgubieniu dokumentu, a dodatkowo będziesz mógł ubiegać się o wydanie tzw. wtórnika prawa drogi i dowodu rejestracyjnego.
3. Kradzież torebki lub portfela – czy warto iść na policję?

Wiele okradzionych osób daje sobie pytanie, czy warto zgłosić kradzież portfela na policję. Zdecydowanie tak. Nawet jeśli nie uda Ciż się w ten styl odzyskać zguby, możesz pośrednio zachować się przed problemami. Z paru lat liczba przestępstw na inne nazwisko regularnie spada. Na ten zawód wpływa większa wiedzę Polaków oraz duża decyzja o zgłoszeniu kradzieży i zastrzeżeniu dowodów osobistych.

Powyższe 3 proste kroki pomogą Ci uniknąć dużych nieprzyjemności związanych z kradzieżą pieniędzy z umowy oraz podawaniem się przez człowieka Twoim nazwiskiem. Jeśli przyjmiesz je odpowiednio szybko, możesz poczuć się cisza i postarać się o opublikowanie nowych dokumentów.

Jak zachować się w przypadku kradzieży portfela? Porady krok po kroku

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments