5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z informacji za rok 2018 wynika, że pierwsza sklepów proponujących własne wyroby online wzrosła o 34% w czasu ostatnich 5 lat. Także na zbycie pojawiają się nowe metody, które umożliwiają dokonanie zakupów jeszcze szybciej, a dzięki największym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy pokój i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według informacjach z raportu KPMG na badanie: “Dlaczego kupimy w handlach internetowych?” 40% odpowiedzi myślało na oszczędność czasu. Obecnie wszystkiemu spośród nas zależy na krótkim załatwieniu swoich myśli. Nie lubimy wyglądać w kolejkach. Zakupy poprzez internet dają nam uniknięcie tłumów. Nie wymagamy denerwować się godzinami otwarcia sklepu ani tym, jak dotrzeć w konkretne pomieszczenie. Zamiast tego otwieramy stronę internetową a wszystko chorujemy na wybranie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, szybko możemy przejść do następnego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam to zupełnie mniej czasu niż spacer po galerii handlowej. Dodatkowo cały proces zakupów od wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zdobyć nawet parę sekund, co w magazynach stacjonarnych daje się rzadko.
Wszystko w jedynym miejscu

Kolejnym powodem, który otrzymałeś wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu towarów w jedynym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy więcej swobodzie niż w galeriach handlowych. Możemy wprowadzić na kartę każdego biznesu i czytać asortyment w nieznanym miejscu a czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym wzięciem cieszy się odzież oraz obuwie. Na kolejnym miejscu wydobywają się środki i kosmetyki. Pewno wówczas być zaskoczeniem, jednak powód jest ciężki. Mowa tutaj o cenach, które często różnią się od tych stacjonarnych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, obrazy i zabawy wideo. Wiele osób ma i ze sklepów internetowych w planie zamówienia mebli i wyposażenia domu. Warto wspomnieć, że aż 47% badanych decyduje się na zakup poprzez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o jakim warto wspomnieć, jest szansę porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w sukcesu sklepów stacjonarnych więcej będzie toż możliwe, natomiast w takiej form musimy udać się co najmniej do mało miejsc. Z zmianie czerpiąc z internetu, wystarczy wejść na pewną stronę, a wszystkie niezbędne dane będą na wybranie ręki. Gdy zatem możliwe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Jak chcemy skorzystać z najpopularniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wejść na podobną platformę. Następnym krokiem będzie dobranie dobrego nas towaru lub sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów dostępnych w drugich sklepach wraz z możliwością cenową, która wchodzi również cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z ofercie.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne promocje to inny powód, który w grupie cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej daje się, że sprzedawcy zachęcają naszych klientów do korzystania z propozycje internetowej przez liczne promocje. Dzięki nim wolno dostać produkt nawet do kilkudziesięciu procent mało aniżeli w możliwości stacjonarnej. Daje się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 oraz mnóstwo innych. Bez wątpienia takie okazje częściej można wpaść w budów niż stacjonarnie. Warto także wspomnieć, że stoją strony, które robią w jedynym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy jeszcze dobrze czasu a pieniędzy.
Dostępność różnych form płatności

Warto także wspomnieć o dostępności różnych form płatności. Sklepy internetowe dają swoim użytkownikom wzięcie z najaktualniejszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” niewiele osób planuje się na wzięcie z bliskich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy inne miejsca zajmują bardziej tradycyjne rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów korzysta z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Coraz dobrze sklepów oferuje także płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Żyć prawdopodobnie są one kilka atrakcyjne wśród polskich konsumentów, a nie odchodzą od pozostałych skutecznością i szybkością.

Na cel wspomnijmy również o płatnościach z odroczonym terminie, które umożliwiają dokonanie zakupów i opłacenie ich dopiero po dobrym okresie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają również dokonanie zakupów na raty. Możemy zyskać zarówno z sposobów proponowanych przez sklepy, jak również firmy finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można i w niniejszy możliwość pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy wszystek kolejny cel.

Artykuł został wymyślony przez profesjonalistów z pozyczkowy-portal.pl.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments