5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z danych za rok 2018 wynika, że pierwsza sklepów oferujących nasze produkty online wzrosła o 34% w rozwoju ostatnich 5 lat. Jeszcze na placu pojawiają się nowe technologie, które umożliwiają dokonanie zakupów jeszcze szybciej, a dzięki najwyższym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy relaks i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według danych z raportu KPMG na pytanie: “Dlaczego kupimy w składach internetowych?” 40% odpowiedzi uważało na oszczędność czasu. Obecnie każdemu z nas chce na dużym załatwieniu naszych przygód. Nie przepadamy czekać w fazach. Zakupy przez internet pozwalają nam uniknięcie tłumów. Nie potrzebujemy martwić się godzinami otwarcia sklepu ani tym, jak dojechać w poszczególne stanowisko. Zamiast tego zaczynamy stronę internetową oraz wszystko cierpimy na wyciągnięcie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, szybko możemy przejść do nowego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam to całkowicie trochę czasu niż spacer po galerii handlowej. Dodatkowo cały proces zakupów z wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zdobyć nawet parę minut, co w zakładach stacjonarnych daje się rzadko.
Wszystko w którymkolwiek miejscu

Kolejnym powodem, który otrzymałeś wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu towarów w którymkolwiek miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy więcej swobód niż w galeriach handlowych. Możemy zdobyć na kartkę każdego biznesu i czytać asortyment w którymkolwiek miejscu oraz czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym uznaniem cieszy się odzież oraz obuwie. Na dodatkowym miejscu znajdują się leki i pielęgnacji. Widać obecne być zaskoczeniem, jednak warunek jest prosty. Mowa tu o cenach, które często kłócą się z tych stacjonarnych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, filmy i gry wideo. Wiele osób ma również ze sklepów internetowych w charakteru zamówienia mebli oraz wyposażenia domu. Warto dodać, że aż 47% badanych kwalifikuje się na zakup przez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o którym warto dodać, istnieje droga porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w sukcesie sklepów stacjonarnych więcej będzie obecne możliwe, natomiast w takiej rzeczy musimy udać się co kilka do mało miejsc. Z serii korzystając z internetu, wystarczy wpisać na jakąś stronę, a wszelkie niezbędne informacje będą na wyciągnięcie ręki. Kiedy to możliwe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Kiedy chcemy skorzystać z najpopularniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wpisać na odpowiednią platformę. Kolejnym krokiem będzie dobranie dobrego nas produktu lub sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów łatwych w różnych sklepach wraz z możliwością cenową, która planuje również cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z okazji.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne reklamy to nowy powód, który w grupy cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej daje się, że sprzedawcy zachęcają naszych klientów do użytkowania z propozycje internetowej przez duże promocje. Dzięki nim wolno osiągnąć produkt nawet do kilkudziesięciu procent mało aniżeli w ofercie stacjonarnej. Sprowadza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 i wiele różnych. Bez wątpienia takie możliwości częściej można przyjść w sieci niż stacjonarnie. Warto też wspomnieć, że istnieją strony, które zbierają w którymkolwiek miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy coraz wiele czasu oraz pieniędzy.
Dostępność różnych form płatności

Warto też wspomnieć o dostępności różnych form płatności. Sklepy internetowe dają naszym użytkownikom wzięcie z najnowocześniejszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” najwięcej pań określa się na zastosowanie z szybkich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy drugie miejsca zajmują bardziej tradycyjne rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów korzysta z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Coraz dobrze sklepów oferuje również płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Być że są one nieco popularne wśród polskich konsumentów, lecz nie odbiegają z innych skutecznością i siłą.

Na bok dodajmy również o płatnościach z odroczonym terminie, które umożliwiają dokonanie zakupów oraz opłacenie ich dopiero po takim okresie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają również dokonanie zakupów na części. Możemy wykorzystać zarówno z organizmów proponowanych przez sklepy, kiedy i instytucji finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można zarówno w ostatni technika pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy każdy kolejny cel.

Artykuł został opracowany przez lekarzy z 5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! .

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments